Menu

Jak przygotować przedstawienie dla mam?

przedstawienie na dzień matkiO występach dla mam mówi się jako o bardzo dużym przeżyciu, emocje nie opuszczają przy tym nie tylko małych aktorów, ale również zaproszonych gości. Nie można jednak zapominać i o tym, że o sporym wyzwaniu może mówić także pedagog, który jest odpowiedzialny za przygotowanie dzieci, to bowiem właśnie od niego zależy to, według jakiego klucza dobrany zostanie scenariusz na tę okoliczność. Nie zawsze można pochwalić się dobrymi warunkami lokalowymi i profesjonalnym sprzętem, bez względu na okoliczności warto jednak starać się, aby w przygotowanie przedstawienia zaangażowana była jak największa grupa dzieci.

Nie można o tym zapominać tworząc scenariusz, musi on bowiem uwzględniać sporą grupę zaangażowanych aktorów. Przygotowując przedstawienie warto pamiętać i o tym, że tak wiersze, jak i piosenki powinny być dopasowane do wieku małych aktorów. Piosenki wydają się w tym kontekście szczególnie ważne, powinny więc nie tylko wpadać w ucho, ale również stanowić swego rodzaju uzupełnienie fabuły. A co z samym scenariuszem?

Dzień Matki jest świętem radosnym, nic nie stoi więc na przeszkodzie temu, aby scenariusz dawał mamom i dzieciom sporo radości. Oczywiście, może być on wzruszający, idealna jest jednak sytuacja, w której wzruszenie i śmiech przeplatają się z sobą. Tu kluczem do sukcesu jest dobra zabawa, jeszcze przed akceptacją scenariusza warto więc przyjrzeć się mu krytycznie oceniając, czy dzieci będą w stanie nauczyć się ról i czy próby będą im sprawiały przyjemność. Nie można też oczekiwać od nich zbyt wiele, przedstawienie powinno być więc lekkie w formie, a role przygotowane dla maluchów – możliwie jak najkrótsze. Oczywiście, tematyka scenariusza może być różnorodna, a tematy współczesne są tak samo dobre, jak adaptacja bajki lub baśni.

Prowadzi kółko teatralne w szkole podstawowej