Menu

Jak przygotować ciekawą akademię z okazji Dnia Matki?

akademia na dzień matkiOrganizacja akademii z okazji Dnia Matki nie zawsze przebiega zgodnie z planem. Nie oznacza to jednak, że musi tak być, istnieje bowiem kilka sposobów gwarantujących nam jej powodzenie. Jedna z najważniejszych zasad mówi o tym, aby zaangażowane były wszystkie dzieci, mamy obecne na akademii z pewnością nie będą bowiem zachwycone, jeśli okaże się, że ich dzieci grają rolę, która wymaga od nich stania za parawanem. Bez entuzjazmu podejdą też do przedstawienia, w którym de facto uczestniczy tylko jedno dziecko, dla którego charakterystyczne jest to, że jest najbardziej uzdolnione. W tym szczególnym dniu każde dziecko powinno być głównym bohaterem nawet, jeśli status taki będzie miało jedynie przez chwilę.

Ucieszy to mamę, a jednocześnie sprawi, że i dziecko będzie miało powody do zadowolenia. Zawsze warto więc poszukać roli dla każdego malucha. Inna zasada, której nie warto ignorować mówi o tym, że akademia powinna być oryginalna. Warto się o to postarać już choćby mając na uwadze dobro mam, które często pojawiają się na niej zaraz po pracy i choć są pełne dobrej woli, nic nie poradzą na to, że są również bardzo zmęczone. Już choćby dlatego warto postarać się, aby nie zapomniały dedykowanych im występów.

dzień matki w przedszkoluOwszem, rozwiązania schematyczne najłatwiej jest przygotować, należy mieć jednak na uwadze to, że w pewnym momencie stają się one męczące nie tylko dla samych mam, ale również dla dzieci. Co ważne, znalezienie rozwiązań oryginalnych nie jest wcale trudne, można bowiem korzystać z gotowych scenariuszy dostępnych w Internecie. Przygotowując przedstawienie warto też pamiętać o tym, że czas jego trwania nie jest aż tak ważny. Nie może być ono ani za długie, ani za krótkie, a choć zawsze warto starać się o profesjonalizm, nie ma sensu pozbawiać dzieci entuzjazmu, z jakim wiąże się akademia. Mamy zasługują na dużą dawkę humoru, choć przedstawienie nie musi być wolne od wzruszeń. Przygotowując akademię warto zadbać także o choćby skromny prezent wykonany przez dzieci z pomocą nauczycieli.. Może być to laurka albo breloczek, mama z pewnością będzie bowiem zadowolona.

Polonistka w szkole podstawowej